Foto

 

 Již od malička jsem začínal experimentovat se zachycením krásy přírody a akce na fotku. Bavilo mě prozkoumávat detaily každodenních předmětů a vzorů jejich povrchů. Stejně tak zkusit zachytit nějakou lidskou emoci a prožitek. Používal jsem vždycky foťák, co byl k dispozici a vyvinul si oko pro kompozici, detail, proporce a využití správných úhlů pro vytvoření dynamiky. Později, když jsem přešel na zrcadlovku jsem byl ohromen, jak moc se ještě v této oblasti skrývá, jaký rozdíl udělá správné porozumění světla a toho jak funguje clona a ostatní technické proporce.

 Zajímám se především o zachycení běžného lidského života a jeho aktivit. Líbí se mi být nepozorovaným účastníkem a zachycovat momenty, kdy se lidé nehlídají a projevují se opravdu přirozeně. Také mě fascinuje lidské tělo v pohybu, čistá dětská radost, krása přírody v jejím klidu a vyrovnanosti a technický a zároveň ladný pohled na architekturu a města, ve kterých se nachází. 

V mé práci rád využívám post produkci jako nástroj k úpravě barev tak, jak je vnímá lidské oko či k vyjádření a zdůraznění určité emoce či uměleckého záměru. 

Umění ve formě fotky pro mě bylo a vždycky bude fascinující obor. Vždycky se najde nějaký úsměv, květina či pouze zajímavý odlesk ve vodní hladině, který stojí za to být zachycen.