Rekonstrukce Østerled

Zpět na přehled projektů | Školní projekt - Bakalářská práce

Školní projekt byl vytvořen během studijního programu Erasmus + na univerzitě VIA ve městě Horsens v Dánsku.

Zadáním bylo navrhnout udržitelnou rekonstrukci vícepodlažního bytového domu na adrese Østerled 4-7. Návrh musel zahrnovat: obytnou část, oblast komerce, společné prostory např. tělocvična, denní centrum a zbývající užitnou plochu budovy k bydlení.

Návrh rekonstrukce zachovává hlavní nosné cihlové zdi. Dánsko je dobře známé odhalenými cihlovými zdmi s úžasnými vzory. Proto se náš návrh pokusil tento vzhled zachovat tím, že umístil systém Isoklinker na novou izolační vrstvu. Oblast starého schodiště byla zbořena a do ní vložen nový objem prefabrikovaných panelů rámujících nové schodiště a výtah. V každém patře jsou 4 byty, v podkroví jsou 2 byty a společenská místnost. V suterénu se nachází úschovna a opravna kol, společná prádelna a sklepní prostor pro každý byt. Celá střešní konstrukce bude vybudována nová a zahrnuje prostorné vikýře, díky nimž je bydlení exkluzivnější.

Celý design je spojen s udržitelností, proto jsou zde implementovány solární panely a původní materiál je použit v co největší možné míře při udržení moderního standardu bydlení. Také návrh decentralizovaného ventilačního systému umožňuje přirozené proudění vzduchu v bytech.

Tento projekt byl vybrán pro bakalářský projekt na jaře 2018.

 

Spolupráce: Milena Górska, Frederik Kjøler, Jakub Adam, Tatiana Lifciu

--

podzim 2016